144
1106732

SOCKERTÄNGER, tre stycken, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 222 EUR
185 - 231 USD
Klubbat pris
600 SEK

Två av försilvrad mässing, den tredje troligen av silver och daterad 1782 och med initialer AL. Längd 11-13 cm.

Sliten försilvring.

Liljevalchs konsthall 6 juni-4 september 2011, "Drömrummet".