148
1106715

BORDSSURTOUT, sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
221 - 265 EUR
230 - 276 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Försilvrad mässing, samt fyra glasflaskor. Längd 23, höjd 29 cm.

Bristningar. Bucklor. En större flaska något avvikande. De större propparna av silver daterade 1810.

Liljevalchs konsthall 6 juni-4 september 2011, "Drömrummet".