167
1115432

RAGUSKED, av Paul Zachun (silversmed i Norrköping 1722-50), senbarock.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
262 - 305 EUR
274 - 319 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Försilvrad mässing. Graverad Bérain-dekor. Stämplad "P:ZACHUN". Längd 37 cm.

Bristningar. Bucklor. Hål.

Liljevalchs konsthall 6 juni-4 september 2011, "Drömrummet".