172
1106741

SKEDAR, två stycken, en av Johan Öberg Stockholm 1795-1814, den andra av Paul Zachun (silversmed i Norrköping 1722-50).

Utropspris
1 500 - 1 800 SEK
131 - 157 EUR
137 - 164 USD
Klubbat pris
500 SEK

Mässing (ursprungligen försilvrade). Med mästarstämplar. Längd 17 resp. 20 cm.

Bucklor.