33
1106592

Lorentz Sparrgren

(Sverige, 1763-1828)
Lorentz Sparrgren, "Ullere sund, Vestergötland".

"Ullere sund, Vestergötland"

Signerad L. Sparrgren och daterad 1788. Gouache 22 x 32 cm. Samtida ram.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

756 - 945 EUR

769 - 962 USD

Klubbat pris:
9 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801