61
1106680

BYRÅ, tillskriven Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794), gustaviansk.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 320 - 6 210 EUR
5 610 - 6 550 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Fanerad med björk, lönn och jakaranda. Marmorerad träskiva. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Längd 89, bredd 51,5, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Fanerlagningar. Retuscher.