73
1106690

SLAGBORD, 1800-talets första hälft.

Mahogny och furu. Oval form, två slag, dubbla grindar. Längd (54,5+23+54,5) 132, bredd 123, höjd 75 cm.

Renoverat och kompletterat, något omarbetat. Smärre skador och slitage, repor, märken. Smärre lagningar.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

756 - 945 EUR

769 - 962 USD

Klubbat pris:
5 000 SEK