80
1106572

LJUSKRONA, för sex ljus, barockstil, 1800-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 510 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Förgylld metallstomme behängd med prismor av bergkristall och glas. Mittstam med flaskor av glas. Höjd 75, diam 54 cm.

Sliten förgyllning.