87
1106648

KANDELABER, för tre ljus, sengustaviansk, omkring år 1800.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Ebenholts, ben och förgylld mässing. Kannelerat kolonnskaft. Höjd 41 cm.

Förgyllning med slitage, torksprickor. Bucklor. Ljusmanschetter saknas.