Madeleine Pyk – en samling F769
20
1130866

Annika Masolle

(Sverige, Född 1938)
Föremålet är sålt

Annika Masolle
(Sverige, Född 1938)

"En skiva himmel".

Signerad Annika Masolle och daterad 2007. Gjutarstämpel Art Bronze Foundry London. Grönpatinerad brons, höjd 113 cm (inklusive fot 204 cm), bredd 98 cm.

Föremålen visas på Bukowskis, Berzelii Park 1 Stockholm, den 21-26 februari.
Öppettider: vardagar 11–17, lör-sön 11–16.