132
1209991

FLASKOR, två stycken, glas. Romersk tid, troligen 300-700 e. Kr.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Höjd 6,5-12 cm.

Slitage, iridisering, anlupet. Sandrester.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.