142
1182734

KANDELABRAR, ett par, empirestil, 1900-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Stående bevingade kvinnofigurer uppbärande ljusarmar. Höjd 50 cm.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.