152
1209246

Bägare/Vas, pläter, 1800-/1900-tal.

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Klockformad, på indragen fot, heltäckande driven och ciselerad dekor av putti, lejon samt vinrankor med druvor. Höjd 12,5 cm.

Slitage, bucklor.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection.