159
1187697

FIGURINER, två stycken, lergods. Mingstil, 1900-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
143 - 191 EUR
163 - 217 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående ämbetsmän i gul och grön glasyr. Höjd 31,5 cm.

En hand är avbruten, färgbortfall, hörn fot skadat, retuscher

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.