170
1209206

Cigarettskrin, silver 800/1000, Ungern 1900-talets förra hälft.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Rektangulärt, svängt, slät dekor med graverat vapen for Löwenadler på locket. Träfodrat. Längd 11,5 cm, höjd 4,5 cm.

Slitage.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection.