176
1183107

BORDSDUK, rund, ca 256 i diameter, reliefsammet från Rubelli.

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Tre ihopsydda våder. Benvit botten med stora polykroma blombuketter. Ett benvitt bordsskydd av tyg medföljer, ca 121 cm i diameter.

Blekt. Något slitage och smutsig.

Proveniens

Sedan 1858 har dekorativa tyger från italienska Rubelli företaget varit kända för deras kvalité samt fantastiska och unika design.