23
1182915

TVÄTTFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
271 - 361 EUR
290 - 387 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Runt, djupt med dekor i famille rosefärger av elegant hovdam med fläkta, runt kanten blommor och antikviteter. Diameter 41,5 cm.

Lagad.

Proveniens

From the Collection of Jan Eric Löwenadler.