37
1182904

BRICKBORD, Japan, Meiji (1868-1912).

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 266 EUR
185 - 278 USD
Klubbat pris
3 100 SEK

Två lösa lackerade brickor. Ställ av bambu. Längd 73, bredd 40, höjd 76 cm.

Slitage, färgbortfall, retuscher.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.