57
1182822

KARMSTOL, Louis XV, Frankrike, 1700-talets mitt.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 760 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Förgylld och bronserad. Blom- och bladdekor. Stoppad rygg och sits. Sitthöjd 45, höjd 94 cm.

Bräckage, förstärkningar.

Proveniens

Kenneth Neame Limited, Interior Decoration - Antiques, 25 Brook Street, London.
The Jan Eric Löwenadler Collection.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

923. Max Ernst, "Oiseaux en Péril".
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK