59
1209356

PAPPERSKORG, lackerat trä, 1960-70-tal, etikettmärkt.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
133 - 177 EUR
139 - 185 USD
Klubbat pris
2 600 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Kvadratisk med målad malakitimitation i grönt och svart, etikettmärkt: EXCLUSIVE FOR CENTRUM MADE IN CHINA. Höjd 29,5 cm, ca 23,5 x 23,5 cm.

Krackelyr, smärre slitage och nagg.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection