62
1182827

YTTERFODER, emalj på koppar. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval konturerad form med dekor av landskapsener mot gul fond. Lenght 30 cm.

Sprickor, nagg.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

52. Patek Philippe, Golden Ellipse, "Jumbo", "Sigma Dial", ca 1977.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK