64
1207932

SKÅL med LOCK, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
133 - 177 EUR
139 - 185 USD
Klubbat pris
450 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av figurscener. Diameter 21 cm. Höjd 21 cm.

Stjärnspricka i botten. Förgyllningen med slitage.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection.