136
1251963

MATTA, Patchwork, ca 294 x 218,5-219,5 cm.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
545 - 636 EUR
571 - 666 USD
Klubbat pris

Polykroma mattfragment från olika orientaliska mattor som är ihopsydda. Vissa fragment färgade.

Slitage, ställvis hårt. Smutsig, fläckar, skador, malskador.

Proveniens

Nestrells City Mattor, Valhallavägen 143, Stockholm. Inköpt maj 2011.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?