47
1254936

Gunilla Kihlgren

(Sverige, Född 1960)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Gunilla Kihlgren
(Sverige, Född 1960)

Och Pino Signoretto, skulptur, Murano, Italien 2003.

Balusterformad, klarglas med invändig dekor av snäcka, signerad Gunilla Kihlgren 2003 Pino Signoretto. Höjd ca 54 cm.

Proveniens

Galleri IngerMolin, Stockholm 2007.