77
1246844

Linda Karlsson

(Sverige, Född 1976)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Linda Karlsson
(Sverige, Född 1976)

Ur serien: "So this is the planet earth"

Signerad Linda och daterad -08. Glaserad keramik. Höjd 48 cm, längd 28 cm respektive höjd 16 cm, längd 32 cm.

Proveniens

Galleri IngerMolin, Stockholm.