122
1339444

Louis Cane

(Frankrike, Född 1943)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Louis Cane
(Frankrike, Född 1943)

Figurkomposition

Signerad Cane och daterad 11-10 1983. Olja på papper, 60 x 56 cm.

Proveniens

Inköpt från Karl-Erik Johansson, 1986.
Olle Emanuelsson Collection