138
1338335

Uno & Östen Kristiansson

(Sverige, 1925-2009 respektive 1927-2003)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
175 - 263 EUR
182 - 273 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Uno & Östen Kristiansson

Uno & Östen Kristiansson, taburett, "Modell 203", Luxus Vittsjö, 1960-70-tal.

Benställning i ek, sits i naturläder, etikettmärkt, höjd 42 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection