156
1338167

William Crovello

(USA, Född 1929)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
William Crovello
(USA, Född 1929)

Utan titel

Signerad Crovello och daterad '77 och numrerad 12/100. Skulptur i två delar. Svart sten och trä. Höjd 10 cm. Längd 16 cm.

Proveniens

Gåva till nuvarande ägare 1989.
Olle Emanuelsson Collection