165
1338294

Robert Jacobsen

(Danmark, 1912-1993)
Robert Jacobsen, Utan titel.
Robert Jacobsen, Utan titel.
Robert Jacobsen, Utan titel.
Robert Jacobsen, Utan titel.
Robert Jacobsen, Utan titel.
Robert Jacobsen, Utan titel.
Robert Jacobsen, Utan titel.

Utan titel

Monogramsignerad under basen. Utförd 1986. Svartpatinerat järn, höjd 73 cm, bredd 67 cm, längd 80 cm.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

7 510 - 9 380 EUR

7 190 - 8 990 USD

Klubbat pris:
65 000 SEK
Proveniens

Stockholm Auktionsverk, höstens moderna 1997, kat nr 554.
Olle Emanuelsson Collection

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern konst
+46 (0)707 78 35 71