53
1338309

Venini, skålfat, Italien, 1950-60-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
2 800 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Opak i ljusblå nyanser, otydlig rektangulär etsad signatur, Venini Murano Italy, etikettmärkt. 24,5 x 17,5 cm.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection