60
1338346

Ole Gjerløv-Knudsen, dagbädd modell "OGK", Skovshoved Møbelfabrik, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Canvas, ben i bok, höjd 35 cm, längd 205 cm, bredd 80 cm.

Slitage.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection