74
1338172

Arne Jones

(Sverige, 1914-1976)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Arne Jones
(Sverige, 1914-1976)

"Rundlar"

Signerad A. Jones och numrerad 97. Utförd 1947. Brons, monterad på svart sockel. Total höjd 16 cm.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection