83
1338305

Ulla Forsell

(Sverige, Född 1944)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
194 - 291 EUR
222 - 333 USD
Klubbat pris
2 200 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Ulla Forsell
(Sverige, Född 1944)

Skulptur, daggkåpeblad med tre glasdroppar, ca 2013, ed. 122/150.

Veckat blad med tandad kant, dekor i grönt och grått, droppar i klarglas, signerad ULLA FORSELL 122/150, bladet ca 22 x 24 cm.

Objekt med smärre nagg.

Proveniens

Olle Emanuelsson Collection