214
1409257

Brio, träleksak i form av en tax med boll, Sverige, 1900-talets första hälft.

Utropspris
800 - 1 000 SEK
76 - 95 EUR
87 - 109 USD
Klubbat pris
300 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Bemålat trä, höjd 27 cm, total längd 55 cm.

Skadad tass, skador och slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection