226
1409094

Anders Beckman

(Sverige, 1907-1967)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Anders Beckman
(Sverige, 1907-1967)

Utställningsaffisch, "H-55 - Internationell utställning av bostäder, konstindustri, inredningar och formgivning", 1955

Utgiven av Hälsingborgs litografiska AB. 100 x 62 cm.

Ej examierad ur ram. Sex nålhål (i samltiga hörn samt centrerat övre och nedre kant). Skrapmärken och färgbortfall.

Tilläggslista

Ej droit de suite.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection