239
1409255

Paolo Rizzatto

(Italien, Född 1941)
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
400 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Paolo Rizzatto
(Italien, Född 1941)

bordslampa "Costanza", Luceplan, Italien.

Skärm av vit plast, ben av svartlackerad metall, märkt Luceplan, höjd ca 85 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Collection