105
1413660

Lars Englund

(Sverige, Född 1933)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Lars Englund
(Sverige, Född 1933)

pall, Skelder AB, 1990-tal.

Benställning av svartlackerad metall, sits av svart skinn, märkt "SKELDER", höjd 50 cm.

Slitage.

Proveniens

Bukowskis, online, 2015.