131
1413633

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
2 600 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

vas "Musselglas", Nuutajärvi Notsjö, Fiinland, 1900-talets mitt.

Klart och gult glas med stickblåsor, signerad G. Nyman med syrapenna, höjd 11,3 cm.