17
1413575

Ann Wåhlström

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ann Wåhlström
(Sverige, Född 1957)

vas, "Spots I", Tacoma glashytta, Seattle, USA 2015, unik.

Droppformad med dekor i auberginebrunt mot klarglas, signerad Ann Wåhlström SPOTS I 2015 MDG, höjd 45 cm, diameter 29 cm.

Proveniens

Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm.

Formgivare