57
1413662

Paolo Deganello

(Italien, Född 1940)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Paolo Deganello
(Italien, Född 1940)

fåtölj, ”Torso Lounge Chair”, Cassina, Italien 1980-tal.

Ben i turkos och grålackerad metall, klädd i två olika textiler, Cassina-etikett medföljer, höjd 115 cm, sitthöjd 45 cm.

Slitage, textilen med mindre skador.

Proveniens

Inside, Stockholm.