Madeleine Pyk – en samling F769
68
1413646

Bordslampa, Österrike, märkt Wien 1928.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Mässing och svartmelered marmor, en ljuspunkt, skärmen invändigt vitlackerad, märkt med modellnummer 0124 och stämplad MADE IN AUSTRIA, Wien 1928, mått 29,3 x 14,5 cm. höjd 29,3 cm.

Lätt slitage, funktion kan ej garanteras.