88
1413569

Takarmatur, Jugend, 1900-talets början.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Mässing, fyra skärslipade glaskupor, dekor av kedjor, höjd 120 cm, diameter ca 50 cm.

Slitage. Senare skruvar. Ej funktionstestad.