Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
108
1477502

Max Mikael Book

(Sverige, Född 1953)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
780 - 975 EUR
906 - 1 130 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Max Mikael Book
(Sverige, Född 1953)

"US"

Signerad MM Book och daterad 1986 a tergo. Pannå 35 x 30.

Tilläggslista

Korrekt datering är 1986. Utställd: Galleri Engström, Stockholm, 1987.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection

Galleri Engström, Stockholm, 1987.