200
1477805

Robert Moskowitz

(USA, Född 1935)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 580 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Assisterande specialist konst
+46 (0)70 748 22 63
Robert Moskowitz
(USA, Född 1935)

"Landscape"

Signerad RM och daterad -90. Olja på papper 13,8 x 23 cm.

Proveniens

Grob Gallery, London.
Sivert Oldenvi Collection

Galleri Olsson, 1991.

Grob Gallery, London, "Robert Moskowitz ", 1991, sid. 14.