221
1491789

”6 konkreta”, den kompletta portföljen med 6 litografier

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Litografier av Olle Baertling, Matti Kujasalo, Nils Kölare, Lauri Laine, K G Nilson och L-G Nordström, 1981. Samtliga signerade och numrerade 11/100. Tryckta av Jernströms, Stockholm. Bladstorlek 60 x 40 cm vardera.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection