24
1491348

Klas-Göran Tinbäck

(Sverige, Född 1951)
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
273 - 364 EUR
287 - 383 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Klas-Göran Tinbäck
(Sverige, Född 1951)

skål, 1987, blåst av Wilke Adolfsson.

Vinrött överfång med slipade geometriska band, signerad KLAS-GÖRAN TINBÄCK. 1987. Blåst av W. ADOLFSSON. Diameter 25 cm.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection.