27
1491311

Klas-Göran Tinbäck

(Sverige, Född 1951)
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
229 - 274 EUR
242 - 290 USD
Klubbat pris
1 800 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Klas-Göran Tinbäck
(Sverige, Född 1951)

skål, 1997, unik, blåst av Wilke Adolfsson.

Underfång i vitt, slipad geometrisk dekor i olika fält, signerad KLAS-GÖRAN TINBÄCK. UNIKAT. 1997. W.A. Diameter 31 cm, höjd 20 cm.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection.