33
1491353

Gunnar Cyrén

(Sverige, 1931-2013)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545 - 727 EUR
580 - 773 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Gunnar Cyrén
(Sverige, 1931-2013)

vas, graal, Orrefors 1988.

Dekor av ett par med picknick-korg och olika djur i vinrött mot rökfärgad fond, signerad Orrefors 942872 Gunnar Cyrén EA 1-88 Cyrén. Höjd 21 cm.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

758. Nicolaes Berchem Tillskriven, Pastoralt landskap med herdar och herdinnor.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK