Madeleine Pyk – en samling F769
57
1491770

Anna Ehrner

(Sverige, Född 1948)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Anna Ehrner
(Sverige, Född 1948)

Skulptur, Kosta Boda, unik.

Vas i grönmelerat glas med omvikt mynningskant, fyra lösa glasblad i två olika gröna nyanser, signerad ANNA EHRNER UNIQUE BAEHUN 964006 KOSTA BODA samt egenhändigt signerad. Totalhöjd ca 90 cm, vasen 36 cm.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection.

Formgivare