Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
59
1491767

Ann Wåhlström

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 170 - 1 460 EUR
1 360 - 1 700 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Ann Wåhlström
(Sverige, Född 1957)

Vas, "Bulb VII". 2012.

Droppformad med randdekor i brunsvart och vitt, signerad Ann Wåhlström Bulb VII 2012 MOG, höjd 65 cm.

Proveniens

Sivert Oldenvi Collection.

Formgivare